Sport

Eintrachti nuk lejon befasi, kalon në çerekfinale të Kupës gjermane

 

Eintracht Franfurti ka kaluar me lehtësi në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Eintrachti mposhti Darmstadtin me shifrat 4:2.

Eintrachti kaloi në epërsi në minutën e 6-të me Kolo Muanin, por shpejt Darmstadti përmbysi në 2:1. Golin e barazimit në minutën e 29-të dhe të epërsisë në minutën e 31-të i shënoi Mathias Honsak.