Sport

Ancelotti thotë se sulmet raciste ndaj Viniciusit janë problem i futbollit spanjoll

FOTO: AP
 

Sulmet kundër brazilianit Vinicius Junior janë problem i futbollit spanjoll dhe duhet të trajtohen, tha të martën trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti.

Vinicius, sulmues brazilian, u është nënshtruar sulmeve të urrejtjes që kur mbërriti në Spanjë në vitin 2018. Së fundi ndodhi të dielën në ndeshjen e La Ligas kundër skuadrës së Mallorcas.