Sport

Basketboll, klubet gjobiten për zbrazjen e palestrave

 

Golden Eagle Ylli dhe Vëllaznimi janë gjobitur me të holla nga Komisari i Garave pranë Federatës së Basketbollit të Kosovës. Këto klube kanë marrë gjoba për shkak të zbrazjes së palestrës në Suharekë dhe Gjakovë.

Të dyja palestrat u zbrazën në fund të ndeshjeve Ylli - Bashkimi respektivisht Vëllaznimi - Trepça për shkak të fyerjeve të tifozëve në drejtim të FBK-së dhe kreut të saj.