Sport

“Shpërbëhet” Brooklyni, Duranti i bashkohet Suns

 

Brooklyn Nets mbeti pa dy yjet më të mëdhenj në vetëm pak ditë - pasi Kyrie Irving dhe Kevin Durant u larguan nga ekipi.

Në një lëvizje befasuese, Durant do ta vazhdojë karrierën në radhët e Phoenix Suns, të cilët tashmë kanë bërë “treshen e tyre të madhe”.