Sport

Ramos do të largohet nga PSG-ja

 

E ardhmja e mbrojtësit Sergio Ramos te skuadra e PSG-së nuk është aspak e sigurt. Madje, “L’Equipe” ka raportuar të enjten se Ramos do të largohet nga ekipi francez në fund të sezonit kur edhe i skadon kontrata.

Te Parisi nuk po dëshirojnë t’ia ofrojnë rinovimin e kontratës Ramosit, pasi nuk janë të kënaqur me paraqitjet e tij. 36-vjeçari tashmë është njoftuar me vendimin e klubit dhe po i shqyrton ofertat nga SHBA-ja dhe Arabia Saudite për ta vazhduar karrierën.