Sport

Juventusi mbetet pa Mirettin për tri javë

 

Mesfushori Fabio Miretti do t’i mungojë skuadrës së Juventusit të paktën për tri javë shkaku i lëndimit. “Tuttosport” ka shkruar të enjten se 19-vjeçari ka pësuar frakturë në nyjën e këmbës dhe tashmë ka nisur rehabilitimin.

Miretti u dëmtua në ndeshjen e fundit ndaj Salernitanas, të cilën Juventusi e fitoi 3:0. Ai shkaku i lëndimit u detyrua të zëvendësohej në pjesën e parë kundër Salernitanas dhe do t’i mungojë Juventusit në gjashtë ndeshjet e ardhshme. Miretti pritet të kthehet në fushë më 12 mars në ndeshjen kampionale që Juventusi e luan kundër Sampdorias.