Sport

Guardiola thotë se Haalandi do të mbetet gjatë te City

 

Teksa Erling Haaland është përshtatur me bashkëlojtarët te Manchester City, buzëqeshja e yllit norvegjez i dha Pep Guardiolas përsëri besimin se sulmuesi i lakmuar nga skuadrat e tjera, është ende i lumtur në klub. Guardiola ka folur për Haalandin përpara ndeshjes vendimtare të së martës në Ligën e Kampionëve me Leipzigun.

Kur Haaland realizoi penallti të vonshme për fitoren 1:0 të Cityt kundër Crystal Palacet në Premier League, të shtunën e shkuar, ai festoi me një rrëshqitje të gëzueshme nëpër fushën e lagur nga shiu në stadiumin “Selhurst Park”. Mes raporteve se Paris Saint-Germaini dhe Real Madrid po planifikojnë oferta marramendëse për Haalandin në fund të këtij edicioni, reagimi i 22-vjeçarit pas golit të fitores kundër Palacet ishte një pamje e mirëpritur për Guardiolan.