Sport

Shaqiri nuk udhëton për në Serbi

Shaqiri, një nga pesë lojtarët që është stërvitur me Guardiolën e Kloppin
 

Xherdan Shaqiri nuk udhëton për në Novi-Sad të Serbisë për ndeshjen e Zvicrës ndaj Bjellorusisë. Kjo është bërë e ditur të dielën nga Federata e Futbollit të Zvicrës.

Shaqiri është i lënduar dhe ka lëshuar ndeshjen e fundit të skuadrës amerikane, Chicago Fire.