Sport

Klubet italiane pas Hazardit

 

Juventusi dhe Interi janë në garë për shërbimet e mesfushorit Eden Hazard, i cili pritet të largohet në verë nga Real Madridi. “Gazzetta dello Sport” ka raportuar të hënën se dy skuadrat italiane po insistojnë në transferimin e Hazardit, i cili nuk bën pjesë në planet e trajnerit Carlo Ancelotti.

Si Juventusi ashtu edhe Interi janë gati të ofrojnë deri në 20 milionë euro për belgun, i cili ka kontratë me Real Madridin deri në vitin e ardhshëm.