Sport

Gjermania mbetet pa Musialan për miqësoret e marsit

 

Mesfushori Jamal Musiala nuk do të jetë pjesë e Përfaqësueses së Gjermanisë për ndeshjet miqësore të këtij muaji, me Perunë dhe Belgjikën.

Ai do të mungojë për shkak të lëndimit të muskulit të këmbës së majtë, të cilin e pësoi në fund të ndeshjes ndaj Bayer Leverkusenit, të cilën Bayerni e humbi 2:1.