Sport

Policia: Ndaj Agim Ademit nuk ka urdhërarrest, ai intervistohet nesër

 

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, duhet të paraqitet të mërkurën në polici për intervistim, njofton Zyra për media e Policisë së Kosovës.

Policia ka konfirmuar se ka intervistuar një zyrtar të FFK-së, por nuk ka saktësuar nëse bëhet fjalë për Agim Ademin. Po ashtu, Policia ka mohuar se Ademi është arrestuar dhe se ka urdhërarrest ndaj tij. Por, megjithatë, kryetari i FFK-së duhet të paraqitet nesër në Polici për intervistim.