Sport

Bëri komente raciste e homofobike, gjobitet rëndë Piqueti

Foto: AP
 

Tri herë kampioni i botës në Formula 1, Nelson Piquet, është urdhëruar të paguajë 780 mijë funte për komentet raciste dhe homofobike për Lewis Hamiltonin.

70-vjeçari brazilian ka përdorur terme raciste në momentin kur i referohej Hamiltonit në një intervistë në vitin 2021.