Sport

Interi kthen sytë kah Dybala

 

Skuadra e Interit po synon transferimin e sulmuesit Paulo Dybala në fund të sezonit, raporton “Gazzetta dello Sport” të hënën. Dybala po shkëlqen këtë sezon te Roma dhe ka një klauzolë lirimi në vlerë prej 20 milionë eurosh, të cilën Interi është gati ta paguajë.

Dybala para fillimit të këtij sezoni iu bashkua Romës si lojtar i lirë, ndërsa deri më tani ka shënuar 13 gola dhe ka bërë 8 asistime në të gjitha garat.