Sport

Te Peja ka optimizëm për eliminim të kampionit

 

Paraqitjet e mira në xhirot e fundit para plejofit kanë bërë që te Peja të besojnë se arritja në finale, por edhe titulli i kampionit, nuk janë mision i pamundur. Peja e ka përfunduar pjesën e rregullt të edicionit në Superligën e Kosovës në basketboll në pozitën e dytë, për t’u kualifikuar direkt në gjysmëfinale të plejofit. Në gjysmëfinale Peja do të ketë punë me kampionin në fuqi, Golden Eagle Yllin. Skuadra suharekase e ka fituar titullin në dy edicionet e fundit, por te Peja ka besim se mund të kalohet Ylli për të kaluar në finale.

Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Pejës dhe Yllit zhvillohet të mërkurën prej orës 20:30 në palestrën “Karagaçi”. Skuadra që shënon tri fitore avancon në finale.