5 perditesime
22:55

Fitore e madhe e Real Madridit ndaj Chelseat

Karim Benzema dhe Marco Asensio kanë shënuar nga një gol për fitoren e Real Madridit ndaj Chelseat. Madridi fitoi 2:0 të mërkurën mbrëma në “Santiago Bernabeu” në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Madrilenët kanë dominuar në fushë, ndërsa kanë rrezikuar dukshëm më tepër se londinezët. Benzema gjeti rrugën drejt portës në minutën e 22-të për të vazhduar me formë të lartë. Me rezultatin 1:0 përfundoi pjesa e parë.

Ndërkohë Marco Asensio konkretizoi me gol një aksion të bukur të Real Madridit në minutën e 74-t. Chelsea prej minutës së 59-të luajti me një lojtar më pak në fushë. Ben Chilwell u ndëshkua me karton të kuq. Ndonëse fitorja e madrilenëve është bindëse, skuadra gjysmëfinaliste do të përcaktohet në ndeshjen e kthimit që zhvillohet në “Stamford Bridge” më 18 prill.

22:36

Real Madridi shënon golin e dytë

Real Madridi po udhëheq 2:0 ndaj Chelseat.

Marco Asensio shënoi në minutën e 74-t.

 

21:49

Reali në epërsi minimale pas pjesës së parë

Reali e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0 pjesën e parë të ndeshjes ndaj Chelseat.

Golin e epërsisë e shënoi Karim Benezema në minutën e 22-të.

21:26

Reali në epërsi, shënon Benzema

Real Madridi ka shënuar golin e epërsisë ndaj Chelseat.

Golin e epërsisë për Realin e shënoi Karim Benzema në minutën e 21-të. Ai shënoi nga afërsia.

Është ndeshja e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve.

 

20:01

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Real Madrid - Chelsea

Janë bërë publike formacionet zyrtare të ndeshjes në mes të Real Madridit dhe Chelseat.

Kjo ndeshje luhet sonte nga ora 21:00 në stadiumin "Santiago Bernabeu".

Është ndeshja e parë çerekfinale e "Championsit".

Image