Sport

Ancelotti kthehet në stadiumin ku la gjurmë të pashlyeshme

Carlo Ancelotti
Foto: AP
 

Para dy javësh pronari i Chelseat, Todd Boehly, i telefonoi ikonës së londinezëve, Frank Lampardit. I kërkoi që të kthehej dhe të përpiqej të ruante ekuilibrin, me ekipin në rënie e sipër.

Në rrethana të tjera do të mund të ishte trajneri nga Italia, Carlo Ancelotti, që do të telefonohej nga biznesmeni amerikan. Në vend të kësaj, Ancelotti kthehet në “Stamford Bridge” si kundërshtar, duke drejtuar Real Madridin në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që luhet të martën mbrëma.