Sport

Bjellorusi – Kosovë do të luhet në Greqi

 

Ndeshja në mes të Bjellorusisë dhe Kosovës do të luhet në Greqi, shtet ky që s'e njeh Pavarësinë e Kosovës. Kështu ka bërë të ditur të mërkurën për KOHËN, drejtori i Përfaqësueses së Kosovës, Muharrem Sahiti.

Ai ka thënë se nga Federata e Futbollit të Bjellorusisë kanë marrë njoftim se kanë vendosur që ndeshjen ndaj Kosovës ta zhvillojnë në tokën greke.