Sport

Peja shkon për fitore në Suharekë

 

Pejën e motivon fakti se i duhet vetëm edhe një fitore për kalim në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në basketboll. Andaj pejanët drejt Suharekës do të udhëtojnë me synimin e vetëm që ta mposhtin Golden Eagle Yllin në ndeshjen e katërt të serisë gjysmëfinale.

Pas tri ndeshjeve të luajtura deri më tani, Peja është në epërsi 2:1 dhe ndeshja e radhës zhvillohet në palestrën “13 Qershori” të shtunën prej orës 20:30.