Sport

City merr kryesimin në Premier League

 

Manchester City është lider i ri në Premier League. Skuadra e Pep Guardiolas të dielën fitoi 2:1 në udhëtim ndaj Fulhamit. Ndeshja i ka takuar xhiros së 34-t të kampionatit anglez. Me fitore, Manchester City doli në vendin e parë. I ka 76 pikë nga 32 ndeshje.

Arsenali është i dyti me 75 pikë nga 33 ndeshje. Arsenali ndeshjen e kësaj xhiroje ndaj Chelseat e luan të martën. Ditë më parë City fitoi derbin ndaj Arsenalit dhe kështu bëri hapin vendimtar drejt mbrojtjes së titullit. Të dielën nuk ka gabuar, duke fituar ndaj Fulhamit.