Sport

Si rrallëherë, Guardiola i nervozuar me Haalandin

 

Si jo shpeshherë, trajneri i njohur spanjoll, Pep Guardiola, është bërë nervoz me superyllin e Manchester Cityt, Erling Haaland.

Në ndeshjen që City e fitoi të shtunën në Premier League ndaj Leeds Unitedit, Guardiola u pa i nervozuar kur Haaland nuk mori përsipër gjuajtjen e penaltisë. Rezultati ishte 2:0 në të mirë të “Qytetarëve” dhe golashënuesi më i mirë i edicionit nuk mori përsipër gjuajtjen për të vulosur fitoren në minutën e 84-t. Përgjegjësinë e mori mesfushori Ilkay Gundogan që kërkonte hat-trickun. Megjithatë ai humbi penaltinë dhe vetëm një minutë më pas Leedsi ngushtoi epërsinë e Cityt. Me rezultatin 2:1 përfundoi ndeshja që Cityt ia siguroi distancimin në krye të tabelës.