Sport

Lensi mposht Marseillen në duelin për pozitën e dytë

 

Lensi ka kaluar në pozitën e dytë të Ligue 1 në Francë pasi ka mposhtur në duelin e drejtpërdrejtë Marseillen në xhiron e 34-t.

Seko Fofana dhe Lois Openda shënuan golat për vendasit në fitoren 2:1. Dimitri Payet realizoi golin e vetëm të Marseillet në fund të takimit.