Sport

Haaland është gati për përballje me treshen sulmuese të Realit

Erling Haaland - Manchester City
Foto: AP
 

Dy nga skuadrat sulmuese më të mira në Evropë do të përballen në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, me Erling Haalandin e Manchester Cityt që do të ballafaqohet me treshen e Real Madridit: Vinicius Juniorin, Rodrygon dhe Karim Benzeman.

Do të jetë një reprizë e gjysmëfinales së vitit të kaluar, kur Real Madridi mposhti një ekip të Cityt që nuk e kishte Haalandin në përbërje. City nuk arriti përsëri suksesin evropian, ndërsa Reali Madridi vazhdoi me rekorde në Champions, duke e fituar trofeun e 14-të.