Sport

Sigurimi largon babanë e Haalandit nga zona VIP pas përplasjes me tifozët e Realit

 

Babai i sulmuesit Erling Haaland, Alf-Inge, u largua nga sigurimi prej zonës VIP të stadiumit “Santiago Bernabeu” pas fjalosjes dhe fyerjeve që pati me tifozët e Real Madridit gjatë gjysmëfinales të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt.

Norvegjezi 50 vjeç ishte i pranishëm për të parë djalin e tij duke udhëhequr sulmin e ekipit të Pep Guardiolas në barazimin 1:1 kundër kampionit në fuqi të Evropës. Por Alf-Inge, ish-lojtari i City, Nottingham Forestit dhe Leedsit, u largua nga zona VIP ku ishte i vendosur pasi nxiti një pjesë të tifozëve të Real Madridit që ishin ulur para tij.