Sport

Baseli fiton dhe siguron daljen në Evropë

 

Baseli ka shënuar fitore të thellë të hënën pasdite përballë Grasshopperit dhe kështu ka siguruar daljen në Evropë, përkatësisht pjesëmarrjen në kualifikimet e Ligës së Konferencës.

Baseli mposhti Grasshopperin me rezultatin 3:1, në ndeshjen e fundit të Superligës së Zvicvrës. Andi Zeqiri luajti për Baselin deri në minutën e 74-t, ndërsa për Grasshopperin titullar ishin Meritan Shabani dhe Shkëlqim Demhasaj. Ky i fundit luajti deri në minutën e 66-të.