Sport

Liverpooli i gatshëm t’i shpenzojë 80 milionë euro për Mac Allisterin

 

Liverpooli është gati t’i shpenzojë rreth 80 milionë euro për futbollistin e Brightonit, Alexis Mac Allister. Liverpooli përballet me një konkurrencë të fortë për Mac Allisterin.

Në garë për futbollistin 24-vjeçar të Argjentinës kanë shprehur edhe Manchester City, Arsenali dhe Chelsea.