Sport

Parisi favorit për Asension

 

Paris Saint-Germaini po shihet favorit për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit të krahut, Marco Asensio. “L’Equipe” ka njoftuar të enjten se Parisi ka mposhtur konkurrencën e skuadrave të tjera për Asension, të cilit ia ka bërë një ofertë të mirë.

Mësohet se atij i është ofruar pagë më e lartë se që e merr te Reali dhe kontratë katërvjeçare me opsionin e vazhdimit për vitin e gjashtë.