Sport

Berisha e përfundon edicionin me një rekord të veçantë

 

Bayern Munichu e festoi titullin e 33-të në Gjermani dhe të 11-in rresht.

Christopher Nkunku dhe Niclas Fuellkrug ishin golashënuesit më të mirë të Bundesligës me nga 16 gola, kurse Karim Adeyemi e pati sprintin më të shpejtë në këtë edicion. Ai arriti shpejtësi prej 36.7 kilometrash në orë.