Sport

Haaland, shpallet më i miri nga UEFA

Foto: KOHA
 

Sulmuesi i Manchester Cityt është shpallur futbollisti më i mirë për edicionin 2022/23 nga UEFA.

Norvegjezi ka mposhtur për këtë çmim Lionel Messin dhe Kevin De Bruynen që ishin në listën e ngushtë të nominuarve. Haaland ka pasur një edicion të jashtëzakonshëm me Manchester Cityt.