Sport

Haalandi i pandalshëm, City “shkel” Fulhamin

 

Erling Haaland ka realizuar tre gola në fitoren e thellë që kampioni i Premier Leagues, Manchester City shënoi të shtunën ndaj Fulhamit në xhiron e katërt.

Julian Alvarez dhe Nathan Ake shënuan dy golat tjerë për kampionin evropian. Te Fulhami golin e vetëm e shënoi Tim Ream.