Sport

Nora Gjakova po e kthen shkëlqimin

 

“Nora Gjakova po e kthen shkëlqimin”.

Ky është përkufizimi që trajneri Driton Kuka i bën paraqitjes së kampiones olimpike, të premten, në Grand Slamin e xhudos, në Baku të Azerbajxhanit. Nora ka “shkelur” rivalet në kategorinë deri 57 kilogramë dhe ka fituar medaljen e artë.