Sport

Xavi thotë se Mallorca mbështetet te Muriqi

 

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka folur në prag të ndeshjes që e luan me Mallorcan në kuadër të La Ligas.

Dueli mes Mallorcas dhe Barcelonës, zhvillohet të martën prej orës 21:30 dhe i takon xhiros së shtatë të kampionatit spanjoll. Barça llogaritet favorite në këtë përballje, por Xavi ka pranuar se ekipi i tij nuk do ta ketë aspak të lehtë kundër Mallorcas.