Sport

Juve fiton derbin ndaj Torinos

 

Juventusi ka fituar 2:0 derbin ndaj Torinos në xhiron e tetë të Series A.

Federico Gatti dhe Arkadiusz Milik realizuan golat për fitoren e pestë të ekipit të Massimiliano Allegrit këtë edicion. Golat u shënuan në minutat 47’ dhe 62’.