Sport

Dashuria e madhe e kapitenit Abrashi për Grasshopperin

 

Amir Abrashi mishëron ADN-në e tij me Grasshopperin si askush tjetër në skuadër. Në një intervistë kapiteni thotë se çfarë do të dëshironte t'ua transmetonte lojtarëve të rinj, kë donte vërtet ta udhëzonte në klub dhe për sa kohë do të vazhdojë të luajë

Kur mendohet për skuadrën e Grasshopperin, në asnjë mënyrë nuk mund të anashkalohet Amir Abrashi (33) prej këtyre mendimeve. Mesfushori, i lindur në Thurgau, është ai që i ka munguar skuadrës nga Zuerichu vitet e fundit: një figurë identifikimi në fushë dhe jashtë saj. Qëkur Abrashi u kthye në ish-klubin e tij në verën e vitit 2021, ADN-ja e Grasshopperit ka qarkulluar sërish në Niederhasli. Dhe 33-vjeçari dëshmon se sa shumë do të thotë klubi për të në një intervistë, të dhënë të enjten.

“Unë e dua këtë klub më shumë se çdo gjë”, tha ai.