Sport

Federata zvicerane konfirmon Yakinin për “Euro 2024”

 

Përfaqësuesja e Zvicrës në futboll ka pasur kualifikime të komplikuara për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm. Dhe kjo solli në dyshim mbetjen e Murat Yakinit në postin e përzgjedhësit. Kishte presion të madh ndaj Yakinit dhe ndaj Federatës së Futbollit të Zvicrës. Federata zvicerane kishte vërejtjet e saj dhe ka shqyrtuar të ardhmen e Yakinit. Të martën doli me vendim zyrtar.

Është vendosur që 49-vjeçari nga Baseli ta udhëheq Zvicrën në “Euro 2024”. Sipas njoftimit, Yakin ka arritur të gjitha synimet që i ishin vënë në kontratat e nënshkruar me federatën zvicerane.