Sport

Hendboll, fitore e Trepçës ndaj Besës në Mitrovicë pas një kohe të gjatë

 

Pas shumë vjetësh, Trepça e ka mposhtur Besa Famgasin në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.

Të shtunën mbrëma, Trepça dhe Besa e Pejës kanë zhvilluar derbin e xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës në hendboll. Trepça ka fituar me rezultat 35:33.