Sport

Dajaku e Sahiti udhëheqin Hajdukun drejt fitores

 

Lojtarët e krahut, Leon Dajaku dhe Emir Sahiti kanë shkëlqyer në fitoren 3:0 të Hajdukut të Splitit ndaj Goricës. Të shtunën në stadiumin “Polud” në Split, Hajduku dominoi plotësisht dhe mori fitore të rëndësishme.

Në minutën e 20-të Dajaku shënoi gol me goditje me kokë për 1:0. I njëjti lojtar në minutën e 64-t asistoi për 2:0.