Sport

Newcastle mposht Unitedin, tre pikë larg vendit të dytë

 

Newcastle ka vazhduar me formë të mirë në Premier League, pas fitores bindëse ndaj Chelseat.

Të shtunën mbrëma, Newcastle triumfoi 1:0 ndaj Manchester Unitedit, që në mesjavë barazoi 3:3 me Galatasarayn në Ligën e Kampionëve dhe uli gjasat për kalim tutje.