Sport

KB Istogu prezanton edhe të huajin tjetër

 

KB Istogu ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë të huaj, i cili do të jetë pjesë e ekipit për pjesën e mbetur të edicionit. Bëhet fjalë për amerikanin Desmond Holloway, i cili pritet të debutoj këtë vikend me ekipin kosovar. Holloway (194 cm) luan në pozitën alo-qendër, ndërsa së fundi ka luajtur në Kolumbi te skuadra Piratas dhe ka pasur një mesatare prej 15 pikëve e 7 kërcimeve për ndeshje.

Ai gjithashtu, karrierë ka bërë edhe në Uruguai, Meksikë, Brazil e Argjentinë.