Sport

Gjyqtarët grekë refuzojnë të drejtojnë ndeshjet e Superligës për shkak të sigurisë

 

Gjyqtarët grekë dhe zyrtarët e ndeshjeve njoftuan të martën se nuk do të drejtojnë asnjë ndeshje të Superligës së futbollit të këtij vendi, duke filluar nga fundjava, në shenjë proteste. Ata kanë nisur bojkotin me arsyetimin se ndihen të rrezikuar.

Futbolli grek është dëmtuar nga telashet e shkaktuara nga tifozët, si dhe nga akuzat për korrupsion dhe trukime ndeshjesh, të cilat kanë nxitur pakënaqësi dhe kanë bërë që numri i shikuesve në tribuna të pakësohet.