Sport

Suarezi largohet nga Brazili me “Topin e Artë”

FOTO: AP
 

Sulmuesi uruguaian, Luis Suarez, ish-bashkëlojtar i Lionel Messit te Barcelona, fitoi “Topin e Artë” të premten, si lojtari i edicionit në ligën braziliane.

37-vjeçari Suarez, i cili luajti me Messin në Spanjë pas disa edicionesh në Liverpool dhe Ajax, shënoi 17 gola për nënkampionin e ligës braziliane, Gremion. Edicioni në Brazil përfundoi të enjten me skuadrën e Palmeirasit që e mbrojti titullin e kampionit.