Sport

Gjilani ka mungesa, por kërkon fitoren në derbin e qytetit

 

Gjilani do të ketë katër mungesa të rëndësishme për ndeshjen derbi kundër Dritës. Për shkak të lëndimeve do të mungojnë Edison Kqiku, Dajan Shehi dhe Shend Kelmendi, kurse Eldonit Shaqiri është i suspenduar për shkak të kartonëve. Megjithatë, Oltion Bilalli, mbështetet në forcën e madhe të tifozëve, “Skifterave”, për ndeshjen e zjarrtë të derbit gjilanas.

Gjilani e Drita takohen të dielën nga ora 13:00 në fushën me terren sintetik në Gjilan.