Sport

Idrizi shënon gol në ndeshjen që u ndërpre për shkak të kaosit në tribuna

 

Rostock, 10 dhjetor – Mesfushori kosovar, Blendi Idrizi, ka shënuar gol në fitoren 2:0 të Schalkes ndaj Hansa Rostockut. Ndeshja e së dielës në Rostock i takoi xhiros së 16-të të Bundesliga 2 të Gjermanisë.
Më shumë se goli i Idrizit dhe paraqitja e lojtarëve në fushë, bujë bëri sjellja e tifozëve në tribuna.