Sport

Lukaku shënon gol dhe përjashtohet me të kuq në barazimin e Romës

 

Romelu Lukaku ishte protagonist në barazimin 1:1 të Romës me Fiorentinan.

Ndeshja e së dielës mbrëma i takoi xhiros së 15-të të Serie A. Lukaku në minutën e pestë shënoi për epërsinë 1:0 të Romës.