Sport

Ëndrra e Gironas vazhdon, mposht 4:2 Barcelonën

 

Girona po e vazhdon garën për titull të kampionit në La Liga. Të dielën mbrëma Girona mori njërën prej fitoreve më të mëdha në këtë rrugëtim. Fitoi 4:2 në udhëtim ndaj Barcelonës, në kuadër të xhiros së 16-të të kampionatit spanjoll. Ndeshja ishte e fortë dhe dramatike.

Artem Dovbyk shënoi për 1:0 në të mirë të Gironas në minutën e 12-të. Robert Lewandowski barazoi rezultatin në 1:1 në minutën e 19-të.