Sport

Xhaka kërkon kujdes në FA Cup

 

Mesfushori Granit Xhaka ka paralajmëruar bashkëlojtarët e tij të Arsenalit që të kenë kujdes në çerekfinalen e FA Cup ndaj ekipit të vogël Lincoln City nëse duan që të mos befasohen në kupë.

Arsenali do të kërkojë t’i kthehet fitoreve pas humbjeve nga Liverpooli dhe Bayern Munichu, por Xhaka ka thënë se kalimi në gjysmëfinale të kupës nuk është i garantuar.