Sport

Krahu i djathtë i Wengerit largohet nga Arsenali

 

Boro Primorac, krahu i djathtë i Arsene Wengerit, thuhet se është afër largimit nga Arsenali, pas spekulimeve të shumta se trajneri i “Topçinjve” do të largohet nga Londra në fund të sezonit të verës.

Primorac ka qenë aleati më i afërt i Wengerit në Emirates për 20 vjet dhe tani thuhet se ka pranuar një ofertë për të vazhduar karrierën në Turqi, raporton TheSun.