Te Linda

Sallatë vitaminoze

 

Përmbajtja:
• 100 gr rukolë
• 1 rrepë mesatare
• Djathë dhie
• Fara chia
• ½ luge çaji mjaltë
• Vaj ulliri ekstra të virgjër
• Limon

1.Vajit të ullirit ia shtojmë mjaltin dhe limonin dhe i përziejmë mirë.
2.Rrepën e kalojmë në rende, pastaj e marinojmë me masën përgatitur.
3.Marinojmë rukolën.
4. Servohet në pjatë një rend rukolë, një rend rrepë, derisa të shpenzohen.
5. Në fund mbi sipërfaqe shtohet