Tech

Samsung Galaxy S10 Lite do të ketë skajet më të vogla

 

Samsung Galaxy S10 Lite (ndoshta nuk është emri përfundimtar) është model interesant sepse do të jetë i vetmi në serinë e re me ekran të sheshtë (5.8-inç).

Pjesët anësore të lakuara te modelet tjera i bëjnë të duken më të vogla skajet (hapësira mes ekranit dhe kornizës së telefonit) e tyre, transmeton Koha.net. Megjithatë, ekrani i sheshtë që është parë në fotografinë e publikuar nga @IceUniverse ka një simetri të mirë në të, shkruan gsmarena.