Tech

Sony sjell smartfonin e ri... të gjatë

Foto: The Verge
 

Sony gjatë konferencës në MWC 2019 (Kongresin Botëror për Celularë) në Barcelonë prezantoi telefonin e tij më të ri premium, të quajtur Xperia 1.

Xperia 1 vjen me një dizajn më të thjeshtë dhe formë të sheshtë e të gjatë, por në të njëjtën kohë siguron mbajtjen e mirë në dorë të panelit nga qelqi. Sensori për gishta është i vendosur në anën e djathtë të smartfonit, te butoni ‘Power’.