Tech

Lansohet Samsung Galaxy A70, këto janë specifikat e tij

Foto: Engadget
 

Smartfoni i ri në serinë e Galaxy A është lansuar zyrtarisht, dhe Samsung Galaxy A70 vjen me një ekran të madh AMOLED prej 6.7-inç e raport 20:9, si dhe kamerën për ‘selfie’ prej 32 megapikselë.

Në pjesën e pasme është, Galaxy A70 ka tre kamera: sensori kryesor 32 megapikselë (f/1.7), sensorin prej 8 MP me modul ultra të gjerë (123°), si dhe sensor thellësie prej 5 MP.